בדיקת ראייה מרחוק- עמדת מועצת האופטומטריסטים

חברים/ת,

מועצת האופטומטריסטיםאני רואה בחומרה רבה ובדאגה גוברת, את הביקוש המתרחב להעסקת אופטומטריסטים במתכונת של "בדיקות מרחוק".

דעתי ומדיניות המועצה בנושא ידועה ופרסמתי אותה בפוסטים קודמים שלי, לרבות את פנייתי למשרד הבריאות בנושא (ולציין שעדיין לא נתקבלה תגובתו לפנייתי).

אנו נמשיך את המהלך מול משרד הבריאות להסדרת הנושא ובדגש על הנזק הצפוי לציבור, ככול שהמתווה והפעילות של תאי הבדיקות מרחוק לא יפסקו.

אין לי ספק שנתקל בהתנגדות עזה למהלכים אותם אנו מקדמים שכן, מדובר על הרבה כסף אותו משקיעים גורמים מסחריים גדולים בשוק האופטיקה, לצורך קיבוע הסטטוס הלגיטימי של חדרי הבדיקה מרחוק כמו גם, אפיון הבדיקה מרחוק כ – בדיקה אמינה וכזו העומדת בסטנדרים הנדרשים.

מנגד, אנו לא נאפשר את שינוי הסטטוס של האופטומטריסט/ת מ – אקדמאי מקצועי ל – מנפק מרשמים במשבצת של מוכר משקפיים!!! וחמור מכך, גם לא נאפשר את הפגיעה בבריאות הציבור הנדרש לשרותנו ולא נפקיר את מחויבותנו הראשונה במעלה שהיא – הטיפול במערך הראייה של ציבור זה.

לפיכך, במקביל למיצוי המהלכים מול משרד הבריאות, אנו פונים בתלונה ואזהרה חריפה למועצה הישראלית לצרכנות – חברות הביטוח המקצועי (לאופטומטריסטים ולענף האופטומטריה) וגופים רלוונטיים נוספים.
מעבר לתוכן פנייתנו לגופים כאמור לעיל, אנו גם נדגיש את העובדה כי – המועצה תתמוך ותגבה כל תלונה ו/או תביעה של מי מהקהל אשר נפגע מתוצאות הבדיקה (בדרך בה היא מתבצעת בחדרי הבדיקה מרחוק).

אנא רכזו את התלונות המגיעות אליכם מהציבור שנפגע ושילחו לווטסאפ של המועצה או למייל:
adi@ico.org.il

ביחד אנו כוח וביחד ננצח!!!

שלכם,
אדי מרקוביץ – יו"ר המועצה.

No Comments