שאלות ותשובות על משקפי קריאה

בן 40? מרגיש קושי בקריאה מקרוב?
כדאי לדעת שבסביבות גיל 40 מתחיל קושי בהפעלת שריר העין המיועד לקריאה. מדובר בשריר המשפיע על עדשת העין הפנימית אשר תפקידה להתמקד על עצמים מקרוב.
הפתרון: משקפי קריאה.
האם אפשר לשפר את יכולת הקריאה על ידי תרגול?
ישנן תיאוריות שונות לגבי אימון ותרגול שרירי העיניים, אולם בניגוד לאימון גופני של שאר שרירי הגוף, לא ידועה דרך מעשית לשפר את שרירי העין האחראיים על הראייה מקרוב או מרחוק. אפשר לנסות אבל ההצלחה תהיה מינימלית ביותר אם בכלל.
יש לי משקפי מרחק, איך זה שאני קורא מצוין בלי המשקפיים?
משקפי מרחק עם מרשם מינוס מיועדים להוריד עודף כוח אופטי שקיים בעיניים. כאשר רוצים לקרוא משהו צריך להוסיף כוח אופטי לעיניים, כך שאם אתה מרכיב משקפיי ראיה למרחק עם מרשם של מינוס 2, והסרת אותם לרגע, בשלב זה יהיו בעיניים 2 דיופטרים מיותרים שמתאימים בדיוק לקריאה.
לא אוהב להרכיב ולהסיר את המשקפים כדי לקרוא? אפשר לרכוש משקפי מולטיפוקל אשר מאפשרים לראות למרחק בחלקם העליון ולקרוא בחלק התחתון של העדשה.
מה עושים ואיך קוראים כשיש עדשות מגע?
אם מרכיבים עדשות מגע עם מרשם מינוס (ברוב המקרים), כדי לקרוא יש צורך להסיר את העדשות מהעין, וזו פעולה שאינה מעשית בכל פעם שמעונינים לקרוא משהו. לכן עדיף להשתמש במשקפי הקריאה המיועדים להרכבה על גבי עדשות המגע.
בעדשות מגע אני מתקשה לקרוא אבל אין לי בעיה לקרוא דרך המשקפיים, זה הגיוני?
מסתבר שכן, מבחינה אופטית דרך משקפיים יש צורך לעשות פחות מאמץ כדי לקרוא לעומת עדשות מגע (במרשמי מינוס ובעיקר במרשמים גבוהים), כך שאם אתה מרכיב משקפיים עם מרשם של מינוס 5, תוכל להסתדר לקריאה יותר טוב מאשר דרך עדשות המגע שלך.

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *