שכפול המשקפיים", תגובות טובות יותר – טובות פחות ומה שבניהן.

חברות וחברי מועצת האופטומטריסטים בישראל,

תודה בעבור התמיכה והנכונות לעזור ולהירתם למשימות העומדות בפנינו.

בין התגובות שקיבלתי הייתה אחת האומרת "מרקוביץ' אין טעם, הסוסים כבר ברחו מהאורווה" ועוד אחת "מה הטעם בכל המלחמה, אם הם ילכו, יבואו אחרים".

אני אינני מסכים עם הגישה ואולם בהחלט מבין מאין היא מגיעה ואת התנאים להיווצרותה. יחד עם זאת, אני רוצה שתתנו את הדעת על אשר אומר בהמשך,

1. עניינו בנושא הינו בראש ובראשונה בהיבט המקצועי והתנהלות חסרת האחריות אותה מפגינה הרגולציה, בכל הקשור באכיפת חוקי המקצוע והתקנות כפי שמופיע בחוק.

2. אני רוצה להזכיר לכולנו נקודה חשובה ביותר: מדידת תשבורת העדשות היא חלק אינטגראלי מתהליך הבדיקה האופטומטרית !!! ועלינו להתנגד לכל ניסיון להפרידה מכלל תהליך הבדיקה והלא, אנו מבינים היטב מדוע נעשה ניסיון זה…

3. על אותו הקשר, מחר ילכו המטופלים לרופא שיניים יקבלו ממנו את תכנית הטיפולים ועם תכנית זו, ילכו לטכנאי שיניים שיבצע את הטיפול בחצי מחיר.

או : האורטופד יחתוך את הרקמות עד שיגיע למפרק הירך והמסגר ירכיב את השתל שהרי מדובר רק בחיזוק התבריג והברגים (בהחלט חיסכון ניכר בעלויות).

אז מה, העיניים חשובות פחות?!!!. וכל זאת, עוד לפני שהתייחסנו לתוצאות. בשני המקרים הראשונים, החולים יסבלו. במקרה שלנו יפגעו חפים מפשע ע"י נהגים שלהם הותאמו משקפיים פסולות ובלתי מתאימות וכמו גם כל שאר חלקי הציבור, כפי שציינתי בפנייתי הקודמת.

ולכן, אני בהחלט מבין את התסכול הנובע מאזלת היד וחוסר האכפתיות של הרגולציה. מה יותר אבסורד מהמצב בו אני ניגש לתחנת המשטרה, מגיש עדות בגין עברות התחזות לאופטומטריסט, נחקר במשטרה בגין התצהיר ולבסוף מסיבה עלומה כלשהיא, מקבל מכתב לאקוני שהתיקים נסגרו…. וגם הערעור שהגשתי למפכ"ל לא עוזר! והרי יש חוק ברור בנושא.

היות וכך הם פני הדברים במדינתנו, עלינו לעשות הכול בעצמנו והמלחמה אינה רק כנגד ההתנהלות הקלוקלת של "דוכני השכפול" של קרולינה למקה והסופר פארם. מלחמתנו הינה בגופים הרגולטוריים הממונים על אכיפת חוק האופטומטריה לרבות – המשטרה, משרד הבריאות ומשרד המסחר והתעשייה.

המועצה כיום מנהלת מאבק בכמה חזיתות:

1. הבג"צ נגד משרד הבריאות – בנושא מכירת עדשות מגע ללא מרשם.

2. הכנת כתבי תביעה בשם המועצה בסך 100,000ש"ח, כנגד המתחזים שנתפסו ודרישה לתקופת מאסר של שנה, כמופיעה בחוק.

3. פנייה לממונה על ההגבלים, כנגד התנהלות קופות החולים בתחום האופטומטריה והאופטיקה.

עלינו להבין שבמסגרת תקציב המועצה, חסרים לנו המשאבים הנחוצים לטיפול בו זמני בכלל הבעיות והננו עובדים עפ"י סדרי עדיפויות במסגרת התקציב הקיים שכן, הננו נדרשים למעורבות עורכי דין בכל המהלכים.

שבת שלום – אדי

דילוג לתוכן