ספר ילדים על עין עצלה: העין של עכברונת

עין עצלה- מה זה??

העין של עכברונת עין עצלה ספר ילדיםעין עצלה הינה אחת מלקויות הראיה השכיחות בקרב ילדים. איך מסבירים להם מה המשמעות? איך עוזרים על ידי ההסבר לגייס אותם לטיפול- שהינו כיסוי של העין הבריאה?

אלו השאלות ששאלתי את עצמי כאשר בתי אובחנה עם עין עצלה…

שמי אלינור קרן סוצ'י , רופאת משפחה במקצועי. כאשר מצאתי את עצמי מתמודדת לראשונה עם הנושא של עין עצלה (באופן קרוב במיוחד) היה לי חשוב לעשות את החיבור בין ההסבר הרפואי לבין עולם המושגים של בתי, ומשם נולד הסיפור של עכברונת.

 

…"עַיִן עֲצֵלָה? מָה זוֹ עַיִן עֲצֵלָה? הִיא מִתְעַצֶּלֶת לָקוּם בַּבּוֹקֶר לַגַּן? הִיא מִתְעַצֶּלֶת לְסַדֵּר אֶת הַמִּשְׂחָקִים שֶׁלָּהּ בַּמָּקוֹם?" תָּהֲתָה עַכְבָּרוֹנֶת.

"בְּאֵיזֶה מִתְקָן בְּגִינַּת הַשַּׁעֲשׁוּעִים אַתְּ הֲכִי אוֹהֶבֶת לְשַׂחֵק?" הִתְעַנְיֵין הָרוֹפֵא.

"בַּנַּדְנֵדָה כַּמּוּבָן!" עָנְתָה עַכְבָּרוֹנֶת.

"אַתְּ אוֹהֶבֶת לִהְיוֹת לְמַעְלָה אוֹ לְמַטָּה?"

"גַּם וְגַם, פַּעַם לְמַטָּה וּפַעַם לְמַעְלָה," אָמְרָה בְּחִיּוּךְ.

"בַּנַּדְנֵדָה שֶׁל הָעֵינַיִים," הִסְבִּיר הָרוֹפֵא, "הָעַיִן הָעֲצֵלָה כָּל הַזְּמַן לְמַטָּה, וְהָעַיִן הַשְּׁנִיָּיה, הַחֲזָקָה יוֹתֵר, כָּל הַזְּמַן לְמַעְלָה. צָרִיךְ לַעֲזוֹר לָעַיִן הָעֲצֵלָה לַעֲשׂוֹת סְפּוֹרְט כְּדֵי לְהִתְחַזֵּק וְלִדְחוֹף אֶת עַצְמָהּ לְמַעְלָה, וְכָךְ שְׁתֵּיהֶן יִהְיוּ שָׁווֹת….

 

מזמינה אתכם לעקוב אחרי העמוד של הספר, שם אני משתפת בעדכונים לגבי תהליך ההפקה של הספר אשר בקרוב מאוד ייצא לעולם.

ספר הילדים "העין של עכברונת" הינו סיפור על עכברונת הגיבורה שלנו, שדרך משחק מגלה שהינה סובלת מעין עצלה.

איך הכל התחיל?

אחרי ביקורת משקפיים שגרתית לילדה…ואבחנה חדשה- עין עצלה, מתחילים את המסע לקראת הספר… ספר ילדים בנושא עין עצלה שמגיע ממקום של חסר.

צריך להגיד לילדה בת 3 וחצי שעליה לכסות את העין מדי יום. איך עושים את זה? איך מתמודדים עם תגובת האחים?

לאחר שביתי אובחנה עם עין עצלה התחלתי בשיטוטים וחיפושים אחרי ספר שיעזור לנו להסביר לה למה היא צריכה לכסות את העין שלה עם רטייה. הופתעתי לגלות שאין חיה כזו…לא מצאתי אף ספר ילדים בעברית בנושא, גם לא כל כך הרבה באנגלית למען האמת. הנושא פשוט אינו מדובר מספיק. אבל איך זה יתכן? הרי בעיות פזילה ועין עצלה הינן נתח נכבד ביותר מלקויות הראיה בילדים (כ3% באוכלוסיה)

ערב אחד התיישבתי והתחלתי לכתוב לביתי את הסיפור, שהבשיל והתגלגל ל"עין של עכברונת" שאותו בכוונתי להוציא לאור בקרוב במטרה לעזור לילדים והורים שצריכים להתמודד באופן יומיומי עם עטיית רטייה עבור תיקון אופטימלי לעין עצלה.

מניחה שרוב אם לא כל ההורים לילדים שאובחנו עם עין עצלה ניסו לשים לעצמם את הרטייה לעין- לא דבר נעים במיוחד. זה מציק, מגביל, מגרד…

לילדים יש דרך מופלאה להתמודדות, שלפעמים בתור מבוגרים קל לנו לשכוח אותה.

העולם הוא משחק, ולכן גם מהקושי אפשר ליצור משחק.

הסיפור על עכברונת מתחיל ממשחק שלה שמוביל לאיתור הבעיה/קושי, ממשיך למשחק עם רופא העיניים שמוביל לאבחנה, וממשיך למשחק כדרך התמודדות לעטיית הרטייה.

זהו ספר ילדים בנושא עין עצלה שמטרתו להנגיש את הנושא והטיפול באופן מותאם ורגשי לילדים צעירים.

עכברונת, עזרה לבתי במשימה….גאה בשתיהן נורא ועכשיו תורה של עכברונת לצאת לעולם ולעזור לילדים נוספים.

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *