הוצאת רשיון נהיגה ושיפור ראייה עם ניסטגמוס

ניסטגמוס הוא מצב המאופיין בתנועות עיניים לא רצוניות, שעלולות לגרום להפחתת חדות הראייה ולקושי במשימות כמו קריאה או נהיגה. ישנם מספר סוגים שונים של ניסטגמוס, כל אחד עם קבוצת סיבות ותסמינים משלו.

טיפול פוטנציאלי אחד לניסטגמוס הוא RevitalVision, תוכנית טיפול מבוססת מחשב המשתמשת בתרגילים חזותיים כדי לשפר את יכולת המוח לעבד מידע חזותי. התוכנית נועדה לכוון לאזורים הספציפיים במוח שאחראים על שליטה בתנועת עיניים ועיבוד חזותי.

הטיפול מורכב מסדרה של תרגילים המותאמים לסוג הניסטגמוס הספציפי של המטופל. תרגילים אלו נועדו לעזור למוח ללמוד לעבד מידע חזותי בצורה יעילה יותר, מה שיכול להפחית את הסימפטומים של ניסטגמוס.

התוכנית משמשת בדרך כלל בשילוב עם צורות טיפול אחרות, לרבות המשקפיים. כמו כן, חשוב לציין ש-RevitalVision אינה תרופה לניסטגמוס, אך יכולה לסייע בהפחתת התסמינים ובשיפור איכות החיים של אלה שחיים עם המצב תוך שיפור הניגודיות והחדות המתקבלת בעיבוד המוחי.

הטיפול אינו פולשני וניתן לעשותו מהבית, מה שהופך אותו לאופציה נוחה עבור אנשים רבים. מדובר באימון של כ-30 דקות ביום למשך 2-3 חודשים, עם שיפור ניכר בחדות הראייה והפחתת התסמינים.

קבלת רשיון נהיגה לרכב פרטי דורשת חדות ראייה של 6/12 לפחות בעין אחת ועבור רכב מסחרי יש צורך בחדות 6/12 בשתי העיניים. ברשיון נהיגה יצוין אם יש צורך במשקפיים כדי לקבל ראייה זו.

במקרים רבים של ניסטגמוס, חדות הראייה המקסימלית הינה פחות מ6/12 ולא ניתן לשפר אותה עם משקפיים או עדשות מדע. לכן הדרך היחידה כיום לשפר חדות ראייה אצל מי שסובל/ת מניסטגמוס והדרך היחידה לאפשר רשיון נהיגה בניסטגמוס היא באמצעות תרגול מוחי רוויטלויזן שמשפר את הבנת התמונה במוח.

חשוב לציין שטיפול RevitalVision אינו מתאים לכל סוגי הניסטגמוס ועדיף להתייעץ עם מומחה בתחום על מנת לקבוע אם זו אופציה מתאימה עבורכם. בנוסף, חשוב לזכור שתוצאות אינדיבידואליות עשויות להשתנות ואין ערובה שהטיפול יספק ריפוי מלא או שיפור משמעותי לכולם.

עלות תרגול רוויטלויזן בניסטגמוס הינו כ 2400 שח.
הטיפול דורש מעקב וביקורות של אופטומטריסט.

לקביעת תור לתרגול רוויטלוויזן, צרו קשר

כיצד שיטת רוויטלוויזן פועלת?

השיטה מבוססת על עקרון הנוירופלסטיות, המתייחס ליכולת של המוח להסתגל ולהשתנות בתגובה לחוויות חדשות. התוכנה משתמשת בסדרה של תרגילים חזותיים שנועדו להתמקד באזורים ספציפיים במוח האחראים על שליטה בתנועת העיניים ועיבוד הראייה. הרעיון הוא שעל ידי מתן גירויים חזותיים חדשים למוח, הוא יכול ללמוד לעבד מידע חזותי בצורה יעילה יותר, מה שיכול לעזור להפחית את הסימפטומים של ניסטגמוס.

המנגנון הספציפי שבאמצעותו פועל הטיפול אינו מובן עד הסוף, אך סבורים שהוא כרוך בחיזוק הקשרים בין נוירונים במוח שאחראים על עיבוד חזותי.
תרגילי הראייה ב-RevitalVision נועדו לעורר את המוח באופן שמקדם יצירת קשרים עצביים חדשים, שיכולים לעזור לשפר את יכולת המוח לעבד מידע חזותי.

כמו כן, יתכן שהטיפול יכול לעזור לשפר את חדות הראייה ולהפחית תסמינים של ניסטגמוס על ידי קידום היווצרות של מסלולים חדשים במוח שיכולים לעקוף אזורים פגועים או חולים. דבר זה יכול לעזור להפחית את כמות המידע החזותי שאבד עקב ניסטגמוס, מה שיכול לשפר את חדות הראייה ולהפחית תסמינים כמו ראייה כפולה וקושי בקריאה או נהיגה.

לקביעת תור לתרגול רוויטלוויזן, צרו קשר

המשך קריאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *